AUTO KLIMA

W naszej ofercie wykonujemy: naprawę, odgrzybianie i napełnianie klimatyzacji.

Stacja obsługi KONFORT 760R jest przeznaczona dla bardziej wymagających użytkowników, któr­zy potrzebują stacji obsługi układów klimatyzacji o wyższych parametrach. Zbiornik o pojemności 20 kg zapewnia doskonały zakres pracy.

Warto podkreślić, że w przypadku tej stacji zarządzanie serwisem jest w pełni zautomatyzowane, nie wymaga użycia żadnego ręcznego zaworu, pozwalając opera­torowi na minimalizację czasu spędzonego w pracy, a tym samym zwiększyć rentowność warsztatu. W celu maksymalizacji skuteczności i precyzji operacji, zgodnie z oczekiwaniami najbardziej wymagających producentów pojazdów, model 760R wprowadza kolejną serię rewolucyjnych patentów: pierwszy z nich dotyczy hermetycznych pojemników na olej, które zapobiegają zawilgoceniu oleju. Również w zakresie oleju, opatentowany został system automa­tycznego rozpoznawania pojemnika, aby uniknąć za­nieczyszczenia olejów czynnikiem z układu podczas fazy napełniania. Bardzo ważny jest ponadto system blokady wagi (nie występuje w modelu 720R), który chroni wrażliwe jej części podczas przemieszczania stacji w warszta­cie lub jej transportu, co daje trwałą gwarancję wy­sokiej dokładności pomiaru. Ponadto, model ten używa specjalnego systemu automatycznej kontro­li dokładności pomiaru czynnika, opatentowanego przez TEXA, co pozwala na uzyskanie dokładności w napełnianiu układu o 20% wyższej w porównaniu do klasycznego systemu ważenia, stosowanego we wszy­stkich stacjach dostępnych dzisiaj na rynku. Obsługuje układy z czynnikiem R134a lub R1234yf.

KOMPLETNY SYSTEM OCZYSZCZENIA UKŁADU KLIMATYZACJI I KABINY SAMOCHODU

AIR+ jest profejsonalnym rozpylaczem ultradźwiękowym, który uwalnia w kabinie pojazdu mgiełkę specjalnej substancji w postaci mikroskopijnych kropelek.

Układy klimatyzacji instalowane w pojazdach gwarantują komfort pasażerom zarówno latem, jak i zimą. Często jednak zapominamy, o jakości powietrza dostarczanego przez te układy. Ostatnie badania dowiodły, że powietrze znajdujące się wewnątrz pojazdów jest gorszej jakości niż powietrze cyrkulujące w pomieszczeniach domowych czy biurach.

Wewnątrz układu klimatyzacji żyje i rozwija się duża ilość alergenów, które po uruchomieniu wentylatora wyrzucane są do kabiny pojazdu. Mówimy tutaj o alergenach, grzybach i bakteriach, które wywołują wiele problemów układu oddechowego takich jak kaszel, ból gardła, reakcje alergiczne oraz uciążliwy oraz uporczywy zapach.

W celu poprawnego oczyszczenia układu klimatyzacji (a więc powietrza, które wdychamy) nie wystarczy okresowo wymieniać filtr przeciwpyłkowy. Jest on faktycznie skuteczną barierą dla kurzu i zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz, nie gwarantuje jednak żadnej ochrony przed mikroorganizmami, które gnieżdżą się w parowniku układu klimatyzacji.

Aby w pełni oczyścic układ i kabinę

wystarczy włączyć AIR++ i uruchomić układ klimatyzacji pojazdu

w trybie "obieg wewnętrzny".

Dzięki AIR+ substancja higieniczna penetruje układ klimatyzacji aż do parownika, uwalniając go z pleśni, bakterii i drobinek kurzu, przywracając tym samym idealny przepływ czystego powietrza pozbawionego mikroorganizmów.

Dzięki swoim właściwościom dezynfekującym oraz ultradźwiękom, AIR+ oczyszcza również całą kabinę pojazdu, dywaniki i tapicerkę. Ogólne oczyszczenie pojazdu sprzyja bezpieczeństwu jazdy, usuwając z otoczenia kierowcy alergeny i źródła niemiłych zapachów.